ماشین رولینگ

در روش رولینگ هیچ گونه براده برداری از سطح قطعه کار صورت نمی گیرد .طی فرآیند فرم دهی سرد با ایجاد یک فشار یکنواخت ومنظم توسط غلطکهای فرم دهنده، رزوه مورد نظر ایجاد می گردد.در تولید رزوه بوسیله ماشین های تراش معمولی، در بافت فلزات گسستگی ایجاد شده که این عمل با صرف وقت و انرژی زیاد و کاهش کیفیت محصولات تولیدی همراه خواهد بود. این در حالی ست که بوسیله ماشین های رولینگ نامیرا با بکارگیری نیروی کار ساده به جای نیروی کار ماهر و ابزار گران قیمت و پرهزینه می توان تولیداتی با سرعت، کیفیت و راندمان بالاتر تولید نمود.

دستگاههای رولینگ نامیرا در سه نوع دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک طراحی و ساخته شده است که توانایی تولید انواع رزوه بر روی مقاطع مختلف فلزی در ابعاد و اندازه های متفاوت را دارد که این امر با تعویض غلطکهای فرم دهنده امکان پذیر خواهد بود.

یکی از موارد استفاده صنعتی از دستگاه رولینگ نامیرا، ایجاد رزوه بر روی مفتول آجدار است که در صنعت ساختمان کاربرد وسیعی دارد. در ساخت این قطعه که انکل بولت نامیده می شود ابتدا مفتول آجدار تراشیده شده و سپس بر روی آن رزوه ایجاد می گرددد. تولید این قطعه به روش معمولی چند دقیقه به طول می انجامد و کیفیت رزوه ایجاد شده مطلوب نمی باشد. ولی در تولید انکل بولت بوسیله دستگاههای مخصوص نامیرا قطعه ی تولیدی درمدت زمان چند ثانیه آماده رزوه می باشد. این دستگاه توانایی تراش میلگرد در بازه وسیعی از محصولات استاندارد با کیفیت و یکنواختی را بالا دارا می باشد و به دلیل ثابت بودن قطعه کار و چرخش ابزار، محدودیتی در طول قطعات وجود ندارد . طول مورد نیاز جهت ایجاد رزوه بوسیله کنترلر PLC تنظیم شده و به صورت کاملا اتوماتیک عمل تراش انجام می گیرد .سادگی کار با این دستگاه باعث شده است که کاربری آن توسط نیروی کار ساده صورت پذیرد.

پس از تراش قطعات، بوسیله دستگاه نامیرا 4 رزوه مورد نظر بر روی میلگرد ایجاد می شود. که حاصل این فرآیند تولید قطعه ای با کیفیت و ارزش افزوده اقتصادی می باشد.مدیران ارشد کارخانه ماشین سازی سبقت الهی همواره با ایجاد بستری مناسب در امر تحقیق و توسعه و حضور فعال درنمایشگاههای تخصصی توانسته اند با ارائه طرحها و تولیدات منحصر به فرد مجموعه ای پویا، دانش محور و تخصص گرا را بنیانگذاری نمایند .امید است با حرکت مستمر و هدفمند در راستای چشم انداز کشور و این واحد صنعتی بتوانیم قدمی هر چند کوچک در اشتغالزایی و اعتلای صنعتی میهن عزیزمان برداریم.
العربيةفارسیEnglish

فهرست اصلی

افتخارات و گواهینامه ها

Video